Ubezpieczenie na wypadek ataku terrorystycznego

Choć w Polsce temat zamachów terrorystycznych nie jest powszechny, zdarza się, że wyruszamy w emocjonującą podróż za granicę. W Azji, Ameryce, Afryce, w Europie. Niemal wszystkie kontynenty doświadczyły ataków na mniejszą lub większą skalę. Ubezpieczenie na wypadek ataku terrorystycznego przyda się nie tylko w Strefie Gazy, ale także w dużych, europejskich miastach, które są częstym kierunkiem wycieczkowiczów. Gdzie występuje zagrożenie terroryzmem? Jakie ubezpieczenie warto wykupić, by zabezpieczyć przyszłość swoją i rodziny w razie ataku?

Atak terrorystyczny może zdarzyć się wszędzie

Ataki terrorystyczne mają podłoże zarówno kulturowe, religijne jak i polityczne. Zdarza się, że dochodzi do nich w miejscach tłocznych: meczetach, stacjach metra, na peronach, na lotnisku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, w które rejony świata lepiej jest nie jechać, by nie narazić się na niebezpieczeństwo. Taka informacja widnieje na stronie rządowej i jest uaktualniana na podstawie bieżących wiadomości. Alerty powiadamiają o konieczności zachowania szczególnej ostrożności, ale także zdarzają się powiadomienia o odradzeniu wyjazdu do danego regionu. To w tym wypadku ryzyko wystąpienia ataku jest najwyższe. 

Ataki mogą przydarzyć się niezależnie od pory roku i lokalizacji. Kraje, które nie stanowiły powodów do obaw w tym zakresie, mogą w jeden dzień zmienić ten status. Przykładem są choćby zamachy we Francji.  Kierunki podróży odradzane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych to np. Pakistan, Egipt, Maroko, Turcja, Arabia Saudyjska, Tunezja. Warto jednak pamiętać, że wyjazd do tych państw nie jest równoważny z gwarancją bycia ofiarą zamachu. Ryzyko to jest niewielkie, zwłaszcza przy zachowaniu środków bezpieczeństwa. Przezorny jednak zawsze jest ubezpieczony, dlatego warto zainteresować się odpowiednią polisą na wypadek ataku terrorystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne i NNW

Atak terrorystyczny to duże ryzyko uszczerbku na zdrowiu, a nawet utraty życia. Ubezpieczenie turystyczne będzie wsparciem w powrocie do kraju w przypadku wystąpienia zamachu. Pokryje także koszty ewentualnego leczenia i pobytu w szpitalu, hospitalizacji. Dodatkowo dzieci mogą być objęte polisą NNW, która także posiada w zakresie pomoc na wypadek ataku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *